درباره آزمایشگاه کنترل مرکزی قم

آزمایشگاه کنترل مرکزی قم آزمایشگاه همکار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همکار سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است که در سال 1384 در رده اولین آزمایشگاههای همکار توسط دکتر حمزه محب علی در شهر قم با مرکزیت تهران و زیرمجموعه شرکت دانش بنیان تحقیقاتی پویندگان فرآوری طبیعی تاسیس شد و در سال 1395 به عضویت قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در آمد.
این آزمایشگاه در همان سالهای شروع کار، با سر لوحه قرار دادن  شعار محصول آرایشی سالم توانست تحول شگرفی در ایمنی صنایع آرایشی و بهداشتی ، بویژه واردات محصولات سالم آرایشی ایجاد کند. با توجه به 40سال سابقه کنترل محصولات  و مواد اولیه آرایشی و بهداشتی، امکانات ویژه ای را در راستای کنترل این محصولات برای تولید کنندگان و وارد کنندگان ایجاد کرد و طی مدت کوتاهی توانست جایگاه مناسب و منحصربه فردی در این زمینه تخصصی بدست آورد. آزمایشگاه کنترل مرکزی قم، به عنوان آزمایشگاهی پیشرو،  با استفاده از پتانسیل ملی، دانش فنی و روابط بین المللی خود توانسته است تا کنون با انجام بیش از یکصد هزار آزمون بر بیش از 3000 ماتریکس آرایشی و بهداشتی کنترل داشته باشد که خود شاخصی برای توانمندی این آزمایشگاه و اعتماد بی شائبه مشتریان آن است.
این آزمایشگاه با شعار " کیفیت ، راهی به سوی زندگی بهتر" فعالیت خود را در راستای کنترل محصولات غذایی، مواد اولیه دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی و سم شناسی گسترش داده و در حال حاضر با فعالیت بخشهای مختلفی از جمله آزمایشگاه تخصصی غذا، آزمایشگاه تخصصی آرایشی و بهداشتی، آزمایشگاه تخصصی میکروبیولوژی، آزمایشگاه مواد اولیه دارویی،  آرایشی و بهداشتی، آزمایشگاه صنایع سلولزی و آزمایشگاه آنالیز دستگاهی، پاسخگوی نیاز کنترل کیفیت شرکتها و سازمانهای مختلف می باشد.
رضایت بازرسان سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد از این آزمایشگاه و کسب امتیازات لازم در بازدیدهای دوره ای، خود گواهی بر کیفیت و سطح بالای ارائه خدمات این آزمایشگاه به مشتریان می باشد.

آزمایشگاه کنترل مرکزی قم در یک نگاه
فرایندها در آزمایشگاه کنترل مرکزی قم

پذیرش نمونه

نمونه شما در دفتر مرکزی ما در تهران پذیرش می‌شود و سپس به سایت آزمایشگاه منتقل می‌شود

انجام آزمون

نمونه وارد شبکه LIMS شده و طی دستورالعمل انجام آزمون، مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

تایید مسئول فنی

پاسخ آزمون، مورد تایید مسئول فنی قرار گرفته و به‌منظور صدور جواب نهایی، تایید می‌گردد.

صدور نتیجه

نتیجه نهایی، مورد تایید مجدد قرار گرفته و توسط دفتر مرکزی در تهران، به شما تحویل می‌گردد.